Tomek Florja

ZUMBA pomyślała o Wszystkich

Zumba Gold to zajęcia przeznaczone dla osób w wieku 50 + oraz wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe.

Zajęcia oparte są na podobnej formule, co Zumba klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności i tempa. Starannie dobrana muzyka i choreografie pozwalają każdemu uczestnikowi tańczyć i w pełni uczestniczyć w zajęciach.

Podstawowe różnice ZUMBA i ZUMBA Gold

ZUMBA Gold charakteryzuje się zdecydowanie dłuższą rozgrzewką i cool downem, czyli wyciszeniem na koniec zajęć. Ważne jest to ze względu na grupę do jakiej skierowana jest ta forma ćwiczeń.

Całe zajęcia trwają nieco krócej niż ZUMBA Fitness. Trening wraz z rozgrzewką i cool downem trwa około 45min. W grupach, które ćwiczą już długo, można delikatnie wydłużyć czas zajęć

Nie tylko trening, ale również spotkania

Na ZUMBA Gold ludzie przychodzą nie tylko na trening ale również spotkać się ze swoimi rówieśnikami. Widzę na zajęciach, że zawiązywane są nowe znajomości i kontakty. 

W miarę możliwości staram się ułatwiać kontakt uczestnikom organizując czasami spotkania po  zajęciach przy okazji np. zakończenia sezony letniego lub różnych świąt.

Widzę, że jest to ważne przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku. Dla mnie takie spotkania są okazją do poznania moich kursantów, wysłuchania ich sugestii dotyczących zajęć, ale także podzieleniem się z nimi pasjami i zainteresowaniami. Trzeba Pamiętać, że osoby z grupy wiekowej 50+ nie zawsze korzystają z internetu i portali społecznościowych. 

Przetestuj Zumbę
na zajęciach online!

Zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe...

Lifestyle

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Maraton. Tym razem nie biegowy, a maraton ZUMBA Fitness. Trzy godziny charytatywnych zajęć fitness. Ćwiczymy, tańczymy i bawimy się wspierając toruńską Fundację “Światło”.

Hej, tutaj Tomek! Jestem instruktorem Zumby i Fitnessu. Zajęcia prowadzę online jak i stacjonarnie w Toruniu i okolicach. Sprawdź dostępną ofertę!
Shopping Cart