Tomek Florja

Sztanga narzędziem do sukcesu

Ideą zajęć PUMP są sekwencje ćwiczeń wykonywanych ze sztangą, na której każdy z ćwiczących nakłada odpowiadające mu obciążenie. Wykorzystane ćwiczenia są wielostawowe i złożone. Wszystko pod okiem trenera, który pokazuje po kolei każdy ruch.

Trening odbywa się przy muzyce, która nadaje tempo. Choreografia nie jest skomplikowana: cały układ składa się z zestawu prostych ćwiczeń na różne partie mięśni. Obciążenie stanowi sztanga lub same obciążniki

Czy PUMP jest treningiem dla kobiet?

Oczywiście! Dobrze dobrane obciążenie, pozwala kobietom idealnie wymodelować i wzmocnić mięsie, nie rozbudowując nadmiernie tkanki mięśniowej. Mężczyźni natomiast, dokładając większe obciążenia mogą popracować nad muskulaturą.

Nie zapominajmy, że tego rodzaju trening ćwiczy nie tylko ciało ale także pamięć choreograficzną. Zapamiętujemy jakie ćwiczenia następują po sobie i skupiamy się na utrzymaniu tempa, które wyznacza muzyka, specjalnie skonstruowana do tego treningu.

Mięśnie, kondycja, wytrzymałość

To wszystko osiągniesz trenując regularnie PUMP. Długotrwałe ćwiczenia w intensywnym i umiarkowanym tempie pomagają poprawić kondycję, zarówno zdrowotną jak i wytrzymałościową, co na dłuższą metę zaowocuje polepszeniem sprawności ruchowej.

Ćwicząc ze sztangą budowana jest wytrzymałość mięśni oraz ich podatność na obciążenia, w szczególności trening polegający na szybkich dynamicznych ruchach z użyciem średnich obciążeń. Największe znaczenie ma wytrzymałość mięśni brzucha i pleców, które na co dzień pomagają utrzymać nasz kręgosłup w odpowiedniej formie.

Jeden z moich ulubionych systemów Fitness

Kiedy pierwszy raz poszedlem na zajęcia PUMP myślałem, że równie dobrze mogę poćwiczyć ze sztangą na siłowni i nie potrzebuję do tego grupy fitness, prowadzonej przez instruktora.

Nic bardziej mylnego. Tuż po rozpoczęciu zajęć wiedziałem, ze ta forma treningu jest dla mnie. Muzyka i instruktor motywują w chwilach kiedy na siłowni już odłożył bym  obciążenie. Energia na zajęciach dodaje sił, a mała rywalizacja w grupie nie pozwala na poddanie się.

Przetestuj Zumbę
na zajęciach online!

Zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe...

Lifestyle

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Maraton. Tym razem nie biegowy, a maraton ZUMBA Fitness. Trzy godziny charytatywnych zajęć fitness. Ćwiczymy, tańczymy i bawimy się wspierając toruńską Fundację “Światło”.

Hej, tutaj Tomek! Jestem instruktorem Zumby i Fitnessu. Zajęcia prowadzę online jak i stacjonarnie w Toruniu i okolicach. Sprawdź dostępną ofertę!
Shopping Cart