Tomek Florja

Ogólnoświatowa akcja One Billion Rising również w Toruniu

Bywają rzeczy tak bolesne, że czasem nie sposób o nich powiedzieć. Ale od kiedy istnieje akcja Nazywam się Miliard, możemy je wytańczyć! W tym roku polskie i światowe ekipy nie mogły przygotować się do wspólnego tańca przez długie ćwiczenia – wiadomo, pandemia. Tylko nie myślcie, że to nas powstrzymało!

One Billion Rising – dlaczego to dla nas ważne?

Walentynki, 14 luty, toruńska Starówka. Dzień, w którym pary patrzą sobie czule w oczy nad stolikami w małych knajpkach. Dzień, w którym niejedna kobieta otrzyma od partnera prezent podkreślający jego miłość. To też dzień, kiedy po naprędce zorganizowanej próbie nasza grupa Zumba zatańczyła tam w akcji Nazywam Się Miliard.

Zależało nam, by kreatywnie, ale zdecydowanie przeciwstawić się gwałtom oraz przemocy wobec kobiet. Bo na każdą kobietę, która uśmiechnie się na myśl o Walentynkach, ciągle przypadają dziesiątki tych, które wiedzą, że ani wtedy, ani żadnego innego dnia nie mogą liczyć na nic dobrego.

Grupa #FLORJATEAM – energia Zumby w słusznej sprawie!

Inicjatywa One Billion Rising powstała w Stanach w 2012 roku, prawie natychmiast rozprzestrzeniając się na cały świat. Kolejnego roku pojawiła się ona także u nas w kraju, a sam Toruń może się pochwalić już szóstą edycją tej akcji. Nasza grupa Zumba nie mogła się tam nie pokazać! 

 

Bo choć pandemia trwa w najlepsze, co nie sprzyja swobodnej ekspresji artystycznej w dużych grupach, zeszły rok udowodnił nam też dobitnie, że prawa kobiet w Polsce tracą na znaczeniu. Dlatego ekipa Florjateam przećwiczyła swój układ, założyła maski i ruszyła na Starówkę. 

 

Tam czekały już na nas inne, podobnie zmotywowane osoby – grupy taneczne, kobiety, faceci, a nawet dzieciaki. Osoby, którym zależało równie mocno, co nam, by poprzez moc i dynamikę tańca wyrazić i sprzeciw, i wewnętrzną siłę, której nikt nie jest w stanie kobietom odebrać. Dziękujemy i widzimy się za rok, oby pełen zmian na lepsze!

Dołącz do kolejnej akcji One Billion Rising w przyszłym roku 🙂

Przetestuj Zumbę
na zajęciach online!

Zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe...

Lifestyle

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Maraton. Tym razem nie biegowy, a maraton ZUMBA Fitness. Trzy godziny charytatywnych zajęć fitness. Ćwiczymy, tańczymy i bawimy się wspierając toruńską Fundację “Światło”.

Hej, tutaj Tomek! Jestem instruktorem Zumby i Fitnessu. Zajęcia prowadzę online jak i stacjonarnie w Toruniu i okolicach. Sprawdź dostępną ofertę!
Shopping Cart