Tomek Florja

Step- podstawowy przyrząd fitness

Step to jedna z pierwszych form zajęć wykorzystująca przyrząd do ćwiczeń. Dziś jest wiele odmian zajęć prowadzonych z tą platformą imitującą stopień na schodach. Wzmacnianie czy choreografia na stepie to bardzom popularne zajęcia w klubach fitness.

Wchodzenie po schodach było inspiracją przy tworzeniu zajęć ze stepem.

Trening funkcjonalny i step

Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni. Nie zakłada jednak rozrostu masy. Trening funkcjonalny na tle innych ćwiczeń wyróżnia to, że powiela on ruchy, które wykonujemy podczas codziennych czynności. O jakie aktywności chodzi? Na przykład o zwykłe wstawanie z łóżka, wchodzenie po schodach czy sięganie po coś z najwyższej półki w kuchni. Oczywiście robimy wszystko w szybszym tempie i wielokrotnie powtarzamy. Aby zwiększyć intensywność ćwiczeń wykonujemy ćwiczenia funkcjonalne na stepie.ten

Dlaczego ten trening jest tak ważny?

Wielką zaletą tego treningu jest wielostawowość i wielopłaszczyznowość, czyli rezygnacja z ćwiczeń izolowanych stosowanych na siłowni. W naturze istnieją trzy płaszczyzny ruchu: strzałkowa, czołowa i poprzeczna. 

Czynności wykonywane przez człowieka na co dzień, na przykład wyrzucanie śmieci czy wsiadanie i wysiadanie z samochodu, nie są czynnościami odbywającymi się w jednej płaszczyźnie, lecz są to właśnie ruchy złożone, integrującego wiele grup mięśniowych. Dlatego tak ważne jest aby uczyć się jak wykonywać je poprawnie.i

Przetestuj Zumbę
na zajęciach online!

Zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe...

Lifestyle

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Maraton. Tym razem nie biegowy, a maraton ZUMBA Fitness. Trzy godziny charytatywnych zajęć fitness. Ćwiczymy, tańczymy i bawimy się wspierając toruńską Fundację “Światło”.

Hej, tutaj Tomek! Jestem instruktorem Zumby i Fitnessu. Zajęcia prowadzę online jak i stacjonarnie w Toruniu i okolicach. Sprawdź dostępną ofertę!
Shopping Cart