Tomek Florja

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Pomysł przyszedł sam.

Idea Maratonu pojawiła się w 2015 roku z inicjatywy Moniki Kwilińskiej szefowej wolontariuszy Fundacji Światło, wtedy to odbył się pierwszy maraton z udziałem toruńskich instruktorów zumba fitness: Pauliny Sielskiej, Ani Lewickiej oraz Tomaka Florji.

Od drugiego maratonu osobą koordynującą w imieniu instruktorów ZUMBA została Iwona Trojanowska-Kopacz, która dzięki zaangażowaniu wielu instruktorów z Torunia, Grudziądza i innych miejscowości ma możliwość brania udziału w tej pięknej akcji pomagania osobom, które same o pomoc prosić nie mogą.

Za każdym razem wyznaczamy inny cel.
Na co zbieramy tym razem?

Celem VII Charytatywnego Maratonu Zumby dla Śpiochów jest wsparcie w tym trudnym czasie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji Światło. Zebrane na specjalnie utworzonej zbiórce środki pomogą w zakupie ssaków medycznych (Ssak medyczny to specjalistyczne urządzenie służące do usuwania różnego typu wydzielin )

Fundacja Światło.

Od 17 lat prowadzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla 46 „Śpiochów”. Jest to jeden z nielicznych ośrodków kraju gdzie opiekę i rehabilitację znajdą dorośli pacjenci w śpiączce. To wyjątkowe miejsce, w którym sztab wspaniałych specjalistów pracuje w celu podniesienia jakości życia chorych i robi wszystko żeby przywracać ich do lepszego zdrowia a co dalej do wybudzenia. Największym sukcesem ZOL-u Fundacji Światło jest wybudzenie ze śpiączki 77 osób. Wszystkie informacje o działalności fundacji można znaleźć na stronie internetowej. fundacja.swiatlo.org

Pomimo sytuacji epidemicznej idea maratonu nie upadła. Przenieśliśmy ją po prostu do sieci.

To już druga edycja Charytatywnego Maratony Zumby dla Śpiochów, która odbywa się online. W związku z obostrzeniami, które uniemożliwiają prowadzenie zajęć na sali, organizatorzy i instruktorzy maratonu postanowili przenieść się do sieci organizując relację live, podczas której uczestnicy mogą dołączyć do zajęć. Natomiast zbiórka organizowana jest przez portal siepomaga.pl. Fundacje wesprzeć można w każdej chwili bezpośrednim przelewem na konto. 

Uczestnictwo w maratonie, to nie tylko przejaw solidarności ze “śpiochami”, ale też doskonały pomysł na aktywne spędzenie sobotniego popołudnia. Zachęcamy serdecznie do udziału w wydarzeniu i koniecznie pamiętajcie o piżamowym akcencie.

Najbliższa edycja maratonu już 29 maja. Szczegółowe informacje znajdziecie niebawem na mojej stronie internetowej oraz w wydarzeniu na Fecebook.

Przetestuj Zumbę
na zajęciach online!

Zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe...

Lifestyle

Charytatywny Maraton dla Śpiochów

Maraton. Tym razem nie biegowy, a maraton ZUMBA Fitness. Trzy godziny charytatywnych zajęć fitness. Ćwiczymy, tańczymy i bawimy się wspierając toruńską Fundację “Światło”.

Hej, tutaj Tomek! Jestem instruktorem Zumby i Fitnessu. Zajęcia prowadzę online jak i stacjonarnie w Toruniu i okolicach. Sprawdź dostępną ofertę!
Shopping Cart